E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Kryeministri mbërrin në Prishtinë, “kokë më kokë” me Kurtin

Pas qëndrimit në SHBA në kuadër të punimeve të Asamblesë së OKB-së, kryeministri Rama sot ka mbërritur në Prishtinë. Në bazë të agjendës, kryeministri Rama, në orën 08:50 do pritet me ceremoni shtetërore nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në sheshin “Skënderbeu”.

Në kuadër të kësaj vizitë një ditore në Kosovës, Rama do takoj edhe liderët e opozitës në vend. Pas takimit me kryeministrin Kurti, Rama do të takohet me liderë të partive opozitare. Kjo është vizita e parë zyrtare e Ramës si kryeministër, që pas marrjes së mandatit të tretë qeverisës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...