E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Kryemadhi në ethet e protestës: Rama me brekushet e tij është në ikje

Në një takim të mbajtur me strukturat e LSI-së në Kamëz, Monika Kryemadhi foli për protestën që do mbahet nesër, duke ftuar qytetarët pa dallim bindjesh politike. Kryetarja e LSI-së tha para të pranishmëve se protesta e opozitës së bashkuar nuk do të jetë për politikë, e as pushtetin, por për të ardhmen e fëmijëve tanë.

Po kështu ajo shtoi se gjatë së shtunës, do të mbahet një nga protestat më të mëdha që ka parë Shqipëria. Ajo ka ironizuar kryeministrin Rama edhe për veshjen, duke thënë: “Le të ikë Rama me brekushet e veta nga ka ardhur”. Me tone të larta, ajo u shpreh se “Shqipëria nuk mund të jetë ‘pikë e zezë’ prej Ramës.

“Le të ikë Edi Rama me brekushet e veta andej nga ka ardhur. Ne do ta bëjmë Shqipërinë evropiane, sepse në zemrat tona ka dëshirë dhe dashamirësi për vendin”, tha Kryemadhi.

Deklarata

“Më thonë që Rama e ka problem të madh pse unë besoj në Zot. Unë besoj shumë më shumë se ç’duhet të besoj një besimtar. Do besoj 2-fish e 3-fish më shumë seç beson një besimtar, sepse dua që me lutjet e mia në Zot dhe me besimin tim të shpaguaj të gjithë atë mëkat që bënë prindërit e Ramës, duke shkatërruar kisha dhe xhami, në vitet e komunizmit. I bëj thirrje Ramës që me besimin tim, ti shpëtoj shpirti atij dhe veglave të tij që grabisin pronat e kishave dhe xhamive.

Do të lutem në Zot për të fituar besimin tek njerëzit, që tu kthehen pronat kishat, xhamive dhe teqeve, që Rama të mos vazhdojë të vjedhë pronat e Zotit”, tha Kryemadhi.

Lexo edhe :   Pika vaksinimi në Universitete/Rama thirrje studentëve: Vaksinimi i detyrueshëm

“I bëj thirrje Ramës, kudo shkoftë, të mos ironizojë dhe të mos përmendë emrat e shenjtëve, sepse mallkimi i tyre do të bie mbi të, dhe nuk do ta shpaguaj dot as në botën tjetër.

Lexo edhe :   Pika vaksinimi në Universitete/Rama thirrje studentëve: Vaksinimi i detyrueshëm

Larg gojën tënde të ndryrë nga Zoti që mbron shqiptarët, nga ky mallkim që i ke hedhur ti Shqipërisë.

I bëj thirrje kujtdo politikani, e qytetare, që nesër të gjithë në shesh para Kryeministrisë, për shtëpitë dhe të ardhmen tonë.

Ne do të ndërtojmë të ardhmen tonë këtu, në Shqipëri.

Sot jemi një ditë para protestës, një nga më të mëdha që ka parë Shqipëria.

Është mision i vështirë, por jo i pamundur!”, ka përfunduar ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...