E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

I bashkohet protestës, Tupe për Ramën: Diktatorët nuk kanë kohë të lexojnë

Publicisti Edmond Tupe, ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në protestën e nesërme që do zhvillohet përpara godinës së Kryeministrisë, duke u shprehur se do të protestojë me solidaritet për studentët, Teatrin dhe popullin.

Sipas tij, studentët e ekselencës u blenë dhe u manipuluan nga Kryeministri, pasi nuk kishin unitet.

Sa i përket Kryeministrit Rama nëse lexon apo jo mesazhet e qytetarëve, publicisti përgjigjet: Diktatorët nuk kanë kohë të lexojnë, mendojnë për të ardhmen e lumtur.”

Ndërkohë, sa i takon dhunës në protestë, ai shprehet se nuk do të stimulohet nga opozita, por nga gjendja aktuale e popullit shqiptarë.

Unë nuk jam fallxhor por njërzit janë të mbingarkuar, ka njerëz që marrin bukë me listë ata shpërthejnë më shumë. Në protestë gjithçka tolerohet sepse njerëzit nuk mund të kontrollohen.”, deklaroi Tupe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...

Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Policia e Tiranës ka kërkuar rihetimin e çështjes së 21-janarit. Vetëm një ditë para 10-vjetorit të vrasjes së katër personave dhe plagosjes së gjashtë...

Këstet e shtëpisë ia paguante babai/ Zbardhet pasuria e ish-ministrit Lleshaj

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor...

Meta uron Bidenin: Forcojmë marrëdhëniet midis dy vendeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Meta shprehet i bindur se...