Shqipëria

Video/Përdhunohet që e vogël nga vëllai, 27-vjeçarja rrëfen tmerrin

               Publikuar në : 19:18 - 15/03/19 marsela

Historia e një gruaje e cila është abuzuar nga vëllai i saj i madh kur ishte vetëm 11-vjeçe është trajtuar në emisionin “Fol me psikologen”. Ja çfarë i shkruan ajo psikologes Ervisa Lula:

“Historia ime fillon në moshën 11 vjeçe kur mua, më vjen turp ta them por jam abuzuar seksualisht nga vëllai i madh. Ka qenë një puthje në buzë e më pas ai ka tentuar të bëjë seks me mua, por që kishte vështirësi për të arritur aty ku donte dhe më pas unë shpëtova prej tij nga thirrja që më bënë prindërit. Por kur u nisa të largohem ai më tha që do më rrihte nëse unë tregoja. Ai ka qënë 10 vite më i madh se unë atë kohë”.

Në një rrëfim të gjatë ajo jep detaje të tjera tronditëse në lidhje me atë çfarë ka kaluar dhe kjo është hera e parë që flet për këtë ngjarje. 27-vjeçarja në një gjendje të rënduar psikologjike thotë se përveç abuzimit seksual nga vëllai ka qënë dëshmitare e dhunës fizike që i ati ushtronte ndaj nënës. Pas një martese pa dashuri dhe lindjes së vajzës, ka tentuar disa herë vetëvrasjen. Ndërsa familja e re në të cilën jeton nuk i ofron dashuri dhe mbështetje. Ja si e përshkruan martesën:

“Dy javë pasi lindi goca burri më thotë se do niset për Greqi. Ka ardhur pas një viti e gjysëm, periudhë në të cilën ishte bërë me letra sërish. Gjatë kësaj kohe flisnim shpesh të thuash. Mua më la me prindërit e tij, babin, mamin dhe vëllain . Si familje ishte e mirë, por që kishin edhe ato problemet e veta, më shumë kam patur probleme me vjehrrën. Unë i kam kërkuar burrit shumë herë të ndahemi, por ai nuk pranon dhe thotë se nëse unë ndahem prej tij…” (BalkanWeb)

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT