E martë, 19 Janar, 2021
8 C
Tirana

Video/Përdhunohet që e vogël nga vëllai, 27-vjeçarja rrëfen tmerrin

Historia e një gruaje e cila është abuzuar nga vëllai i saj i madh kur ishte vetëm 11-vjeçe është trajtuar në emisionin “Fol me psikologen”. Ja çfarë i shkruan ajo psikologes Ervisa Lula:

“Historia ime fillon në moshën 11 vjeçe kur mua, më vjen turp ta them por jam abuzuar seksualisht nga vëllai i madh. Ka qenë një puthje në buzë e më pas ai ka tentuar të bëjë seks me mua, por që kishte vështirësi për të arritur aty ku donte dhe më pas unë shpëtova prej tij nga thirrja që më bënë prindërit. Por kur u nisa të largohem ai më tha që do më rrihte nëse unë tregoja. Ai ka qënë 10 vite më i madh se unë atë kohë”.

Në një rrëfim të gjatë ajo jep detaje të tjera tronditëse në lidhje me atë çfarë ka kaluar dhe kjo është hera e parë që flet për këtë ngjarje. 27-vjeçarja në një gjendje të rënduar psikologjike thotë se përveç abuzimit seksual nga vëllai ka qënë dëshmitare e dhunës fizike që i ati ushtronte ndaj nënës. Pas një martese pa dashuri dhe lindjes së vajzës, ka tentuar disa herë vetëvrasjen. Ndërsa familja e re në të cilën jeton nuk i ofron dashuri dhe mbështetje. Ja si e përshkruan martesën:

“Dy javë pasi lindi goca burri më thotë se do niset për Greqi. Ka ardhur pas një viti e gjysëm, periudhë në të cilën ishte bërë me letra sërish. Gjatë kësaj kohe flisnim shpesh të thuash. Mua më la me prindërit e tij, babin, mamin dhe vëllain . Si familje ishte e mirë, por që kishin edhe ato problemet e veta, më shumë kam patur probleme me vjehrrën. Unë i kam kërkuar burrit shumë herë të ndahemi, por ai nuk pranon dhe thotë se nëse unë ndahem prej tij…” (BalkanWeb)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritet numri i viktimave në Kosovë, 294 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar të martën se nga COVID-19 kanë vdekur edhe 9 persona. Dy viktima janë shënuar në...

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...