E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Qeveria shqiptare mbyll kufijtë me Italinë 

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka deklaruar se do të mbyllen të gjitha fluturimet me Italinë, dhe se tragetet e fundit do të nisen mbrëmjen e sotme. Ajo konfirmoi në një prononcim për mediat se nuk do të lejohet asnjë pasagjer që të hyjë nga Italia në Shqipëri.

“Nuk lejohet asnjë pasagjer që të hyjë nga Italia në Shqipëri. Mbyllen të gjitha fluturimet për pasagjerët me Italinë.

Sonte do të nisen tragetet e fundit nga Italia dhe Vlora. Anijet me mallra nuk do të bllokohen”, u shpreh Balluku.

Kryeministri Rama dha urdhër të prerë një ditë më parë, që të mbyllen institucionet e arsimit me dy javë dhe të anulohen të gjitha aktivitetet deri më 3 prill. Tashmë ka shkuar në 6 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Çfarë duhet të dini për të udhëtuar në Itali

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...