E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Komisioneri Hahn takon Sorecan dhe i dërgon një mesazh politikës shqiptare

Komisioneri për Zgjerim, Johanes Hahn ka zhvilluar një takim me ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. Në përfundim të takimit Hahn ka shkruar se takimi me Sorecan është organizuar para raportit të pranverës për Shqipërinë.

Në postimin e tij, nuk kursen edhe mesazhin ndaj politikës shqiptare ndërsa shkruan se reformat këtë javë janë vendimtare.

“Shumë mirë të flasim me njeriun tonë ambasadorin e BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, përpara raportit të pranverës. Është thelbësore që të gjitha forcat politike në vend të punojnë së bashku për stabilitetin dhe reformat në këto javë vendimtare, në interest të qytetarëve shqiptarë.”-shkruan Hahn.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...