E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Shiste kokainë në Itali, shqiptari arrestohet dy herë brenda muajit

Një shqiptar ka rënë dy herë brenda një muaji në prangat e Policisë Italiane, në Bastia Umbra, i akuzuar në të dyja rastet për drogë.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur ishte spikatur nga policia pas disa veprimeve të dyshimta që sollën edhe ndërhyrjen nga e ana e policisë. Menjëherë ai është vënë nën vëzhgim, ku u kap teksa i shiste kokainë një të riu italian.

Ky i fundit sapo është parë nga policia ka tentuar të hedhë dy dozat me kokainë.

Më pas, policia zhvilloi kontrolle në makinë dhe banesën e shqiptarit, ku përveç drogës iu sekuestruan edhe 15 mijë euro dhe disa materiale për paketim.

Shqiptari ishte arrestuar në muajin shkurt dhe ishte dëbuar pasi ishte kapur për të njëjtën arsye.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...