E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Panucci ndryshon sërish listën, kombëtares i bashkohet ylli i Partizanit

Dëmtimet duket se i kanë hapur probleme Christian Panuccit me kombëtaren shqiptare. Andi Lila dhe Egzon Binaku janë detyruar të largohen nga grumbullim për shkak të gjendjes jo të mirë fizike. Fillimisht u raportua se do të ishin Ylber Ramadani dhe Keidi Bare zëvendësuesit, por ka pasur sërish ndryshime në listën e teknikut italian.

Ndonëse në orët e pasdites u tha se vend të mbrojtësit të Malmos do të grumbullohej Keidi Bare, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar pak minuta më parë se ai që do të vihet nën urdhrat e Panuccit, por Lorenc Trashi, lojtari i Partizanit dhe i përfolur për shumë kohë si një kandidat potencial për ekipin Kombëtar. Mbetet i pandryshuar emri tjetër, ai i Ylber Ramadanit, që zëvendëson të dëmtuarin tjetër, Andi Lilën, që u largua pas shqetësimeve në menisk.

Kujtojmë që Lorenc Trashi është duke zhvilluar një sezon fantastik me Partizanin dhe në rolin e tij është i pazëvendësueshëm. Emri i mbrojtësit është ka qenë mjaft i lakuar në listën e Panuccit edhe më parë, por duket se tani është shansi që edhe trashi të tregojë vlerat me fanellën kuqezi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...