E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Taulant Balla zbulon arsyen pse është ftuar Fatos Nano në Kongres

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla i ftuar në emisionin ‘Report TV’ ka shpjeguar për pjesëmarrjen e ish kreut socialist Fatos Nano në Kongres.

Balla është shprehur se Nano ka dhënë kontributin e tij në Partinë Socialiste ndaj dhe është thirrur në kongres.

“Zoti Nano ka dhënë kontributin e tij në Patrtinë Socialiste, për këtë arsye edhe është ftuar në kongresin e 23 Marsit”, tha Balla.

Partia Socialiste do të mbajë Kongresin e saj, më datën 23 Mars, ku do të përcaktohen edhe kandidatët zyrtarë për 61 bashkitë e vendit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...