E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

“Kjo është idiotësi”/ Xhaçka për paralajmërimin e tërmeteve: Autori do dënohet me burg

Më të lexuarat

Pas alarmit për një tërmet të rremë, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një dalje për mediat ku u përgënjeshtroi informacionin.

Xhaçka ftoi njerëzit të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të mos krijojnë panik, duke theksuar se tërmetet nuk mund të parashikohen.

Sipas saj, autorët e këtij akti do të gjenden dhe do të dënohen me burg.

“Do gjejmë autorin e këtij akti kriminal, i cili do të dënohet me burg. Tërmetet nuk mund të parashikohen, kjo është idiotësi. Kjo që ka ndodhur sot që ka përhapur panik në njerëz, është një shpikje perverse e një mendjeje të sëmurë. I ftojmë qytetarët që të qëndrojnë në shtëpinë e tyre dhe të mos përhapin panik. Edhe kodi penal në nenin 207 e dënon përhapjen e njoftimeve të rreme, që përhapin pasiguri dhe panik”, tha ministrja Xhaçka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...