E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

paralajmerim

Putin paralajmëron SHBA-të: Do të shpërbëhet si Bashkimi Sovjetik

Presidenti rus Vladimir Putin akuzoi Evropën dhe SHBA-në për shkak të sanksioneve të vendosura ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë. Madje, ai paralajmëroi se SHBA rrezikonte...

Ngritja e Kushtetueses/ Kim paralajmëron: Rastet e vështira po vijnë

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yur Kim deklaroi se që nga ngritja e Gjykatës Kushtetuese në dhjetor të vitit 2020, janë shqyrtuart 100...

Varianti britanik do vështirësojë pandeminë, virologu paralajmëron Gjermaninë

Christian Drosten, virologu i njohur gjerman nga Klinika Universitare në Berlin, Charité ka shprehur keqardhje për zhvillimet e fundit që sollën pezullimin e vaksinimit...

Paralajmërimi i Metës: Çdo zyrtar të respektojë Kushtetutën dhe ligjin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u ka bërë një thirrje të fortë çdo zyrtari në vend. Kreu i Shtetit kërkon që secili prej tyre kujdes...

Erdogan paralajmëron Mitsotakis: Mos më sfido mua, njih kufijtë e tu

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, iu drejtua partive politike në Turqi mbi miratimin e një kushtetute të re. Gjatë fjalës së tij, Erdogan tha nuk...

Meta paralajmëron: Do ketë manifestim për t’i dhënë fund dhunës së qeverisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë konferencës me Presidenten në detyrë të Kosovës Vjosa Osmani, ka paralajmëruar se do të mbajë një tjetër manifestim,...

”Nëse ndonjë nga horrat e veshur polic guxon të prekë votën”/ Kërcënon Meta

Presidenti i Republikës,, Ilir Meta ka përsëritur edhe njëherë paralajmërimin e tij për të gjithë punonjësit e Policisë. I ftuar në emisionin “Çim Peka Live”,...

Pandemia/ Paralajmërimi i zymtë i OBSH

Organizata Botërore e Shëndetësisë së fundmi ka bërë një paralajmërim të zymtë lidhur me koronavirusin. OBSH paralajmëron se mund të mos ketë kurrë një zgjidhje...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Parlamenti Evropian paralajmëron se mund të bllokojë buxhetin e BE-së

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash një rezolutë që kërkon ndryshime në projekt-buxhetin afatgjatë të BE-së, për të cilin janë pajtuar 27 vendet anëtare. Ligjvënësit...

Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...