E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Shoferi humb kontrollin e autobusit, dyshohet për 26 të vdekur

Më të lexuarat

Një aksident me pasoja fatale ka ndodhur në një rajon malor në pjesën veriperëndimore të Pakistanit. Sipas mediave vendase, raportohet për 26 persona të vdekur dhe 12 të plagosur.

Zëdhënësi i policisë në qytezën Diamer, deklaroi se aksidenti besohet të ketë ndodhur pasi shoferi i autobusit e ka humbur kontrollin e mjetit. Ndërkohë, hidhen dyshime se autobusit nuk i kanë punuar frenat, ndërsa disa të tjerë mendojnë se shoferin e ka zënë gjumi gjatë udhëtimit.

Rajoni i Gilgit-Baltistanit është vend malor, me rrugë të ngushta, të cilat janë të hapura për qarkullim vetëm nga muaji maj deri në tetor, ndërsa bllokohen nga bora e madhe gjatë dimrit të gjatë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...