E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Kamera sigurie e agjentë civilë. 1600 policë në terren për protestën e opozitës

Për protestën e opozitës janë marrë një sërë masash drastike, për të shmangur çdo lloj incidenti të mundshëm. Blutë e Tiranës kanë bërë me dije se plani i masave do të jetë gatishmëri e të gjithë komisariateve nisur prej mbrëmjes së të premtes, e deri në përfundim të protestës e cila nuk ka një orar përfundimi.

Për të monitoruar situatën, do të jenë në terren plot 1600 efektivë policie.

Masat

Kamera sigurie, dron, agjentë civilë, 1600 efektivë policie, automjete të hedhjes së ujit si dhe Garda e Republikës do të jenë të angazhuara si plan i masave për të monitoruar dhe ndërhyrë në çdo moment nëse protesta e opozitës do të bëhet e dhunshme nesër para Kryeministrisë.

Po kështu, shtyllat ku janë vendosur kamerat e sigurisë janë lyer me graso. Kjo masë është ndërmarrë për të shmangur ngjitjen e protestuesve, të cilët shkëpusin megafonët e policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...