E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Hapen arkivat/Deputeti i ri me dy gishtat lart, dikur bënte fushatë për Ramën (video)

Teksa kryedemokrati Basha ndodhet në turin e takimeve në Peshkopi, në karrigen e tij në Parlament është ulur deputeti i ri i opozitës nga lista e PD, Lefter Maliqi. Lefter Maliqi tha nga foltorja e Kuvendit se mandatin e deputetit e ka pranuar pasi PD i ka disa borxhe atij, ndërsa fajësoi Bashën për krizën në vend. Deputeti ka kritikuar shefin e opozitës Lulzim Basha, ku i ka kujtuar se nuk mund të vijojë me të njëjtën strategji duke gënjyer elektoratin.

“Dua të them se është bërë lajm kur duartrokasin deputetët e Partisë Socialiste. Dua të jap edhe një reagim. Brenda dy muajve rreshti këtej nga opozita do të jetë plot.

Mos kujtojnë ata që kanë dalë jashtë, se janë më të mirë se ne. Demokratët mos të gënjehen më. Gënjeshtar e këtij lidershipi me mandat të dhuruar. I jam mirënjohës atyre që më kanë mbështetur, dhe Zotit që vendosa të plotësoj mandatin e dekriminalizimit.

Unë zura vendin e kryetarit me mandat të dhuruar. Rasti im është krejt ndryshe. I them të gjithë demokratëve, mos të gënjehen më. Revolta popullore do të thotë të ngrihet populli. Kriza qëndron te lidershipi. Nën këtë lidership, PD pësoi disfatën më të madhe. Mandati im ka të bëj drejtpërdrejtë me kthimin e dinjitetit. Jemi më të mirë se pjesa më e madhe e atyre që ishin këtu”, u shpreh Maliqi.

Sakaq, video në fjalë na sjell në kujtesë kohën kur ai i thurte lavde Edi Ramës në fushatën e zgjedhjeve të përgjithshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Skeda e pasurisë/ Si u rritën të ardhurat e ish-ministres, Besa Shahini

Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaron pasuri me vlerë 15.5 milionë lekë, mes së cilës edhe një apartament me vlerë 75 mijë euro të...

Basha-Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama. Pasi ky i fundit në një reagim për përmbytjet tha se opozita...

Kosovë, 7 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash,...

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...