E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Prurje të reja/Një tjetër “tradhtar” i LSI-së pranon mandatin e deputetit

Një tjetër kandidat nga radhët e LSI-së ka dalë kundër vendimit të “opozitës së bashkuar”, dhe është gati për të marrë mandatin. Nismet Musai është kandidati i LSI-së në qarkun e Fierit, i cili ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ.

Ai është i katërti në listën e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Fier, që pritet të bëhet pjesë e opozitës se re në Kuvend, kundër vendimit të partisë për djegien e mandateve.

Aktualisht LSI në Parlament ka 7 deputetë të betuar. Kujtojmë se një ditë më parë edhe Ralf Gjoni nga lista e LSI-së në Qarkun e Tiranës, pranoi mandatin e deputetit. Sot u betuan në Kuvend tre deputetë të LSI dhe katër të PD.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...