E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

FOTO/Basha braktis Berishën, ja ku u ul ish-kryeministri në Kuvend

Para hyrjes në Kuvend, ish-kryeministri Berisha hodhi akuza të forta ndaj kryedemokratit Basha, duke e fajësuar për një marrëveshje me Ramën, e cila ia dorëzoi sovranitetin e partisë këtij të fundit.

Ish-lideri demokrat u zotua për një luftë, me qëllim rikthimin e sovranitetit të partisë duke mos theksuar hapat që do të ndërmarrë.

Berisha, i përjashtuar tashmë nga Grupi Parlamentar i demokratëve, është ulur në karrigen e fundit në Kuvend. Ai është ulur në krah të Fatmir Mediut dhe aleatëve të PD-së.

Pak çaste më parë, kryedemokrati Basha zgjodhi që ta bënte rrugën në këmbë duke iu drejtuar Kuvendit, por pa kapitenin ‘historik’, Sali Berishën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...