E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Iu bë presion për përjashtimin e Berishës nga PD? Basha mban qëndrimin e prerë

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka deklaruar pas seancës në Kuvend se i vetmi armik është Edi Rama. Ai është pyetur nga gazetarët, nëse ka patur presione për përjashtimin e Berishës ndaj grupi parlamentar i PD.

Basha nuk ka dhënë asnjë përgjigje kur është pyetur nëse ka pasur presione për të larguar Berishën nga PD.

“Ka vetëm një armik dhe ai është Edi Rama”, ka thënë Basha dhe më pas është larguar i shoqëruar nga Gazment Bardhi, Ervin Salianji dhe Agron Gjekmarkaj.

E ndërsa Berisha ka hedhur një sërë akuzash mbi një marrëveshje të mundshme Basha-Rama, për përjashtimin e tij nga grupi i PD.

Ditën e djeshme, Lulzim Basha njoftoi vendimin e tij si kryetar për të përjashtuar nga grupi parlamentar i PD, Sali Berishën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....