E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Formacionet zyrtare/ Ka surpriza në zgjedhjet e Panuccit, Uzuni dhe Balaj…

Janë publikuar pak çaste më parë fformacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Turqi, që do të nisë pas pak çastesh në stadiumin “Loro Boriçi”. Trajneri i Kombëtares kuqezi, italiani Christian Panucci, ka zgjedhur të luajë me skemën 5-3-2.

Në portë do të jetë Etrit Berisha, ndërsa në mbrojtje Veseli, Gjimshiti e Ismajli do të mbajnë qendrën, ndërsa Hysaj e Balliu do të veprojnë nga krahët. Mesfusha do të jetë e përbërë nga tre lojtarë, Xhaka, Abrashi e Memushaj, ndërsa në sulm, Uzuni do të mbështesë Balajn.

Senol Gunesh i ka besuar një fanellë titullari 38-vjeçarit Emre, ndërsa edhe veterani tjetër, Burak Jilmaz, do të luajë si titullar.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Balliu, Ismajli, Xhaka, Memushaj, Abrashi, Uzuni, Balaj. Trajner: Christian Panucci

Turqia: Gunok, Ali Kaldirim, Emre, Jokuslu, Gonul, Tosun, Çalhanoglu, Tekdemir, Demiral, Burak Jilmaz, Ajha.

Trajner: Senol Gunesh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...