E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

E moshuara vrau me thikë 7-vjeçarin shqiptar, flet nëna: Më morën lulen

Ka reaguar nëna e vogëlushit 7-vjeçar që u godit me thikë për vdekje nga një grua e moshuar 75-vjeçare.

Fatma L., nëna e viktimës, Mërgimit, shprehet për mediat zvicerane se ajo që i ka ndodhur asaj, është më e keqja që mund t’i ndodhë një nëne.

Shkaku i vrasjes së 7-vjeçarit nga një e moshuar në Basel mbetet i paqartë, por dyshohet, siç raporton media zvicerane, ka gjasa që gruaja të ketë qenë “mendërisht e paqëndrueshme”.

“Ne jemi shumë keq. Nuk mund ta besojmë dot se çfarë ka ndodhur. Djali ynë iku përgjithmonë. Vrasësja mori nga unë lulen më të bukur që kisha”, tha nëna me lot në sy.

Ajo shprehet se nuk e di cila ka qenë motivi i vrasjes, si dhe thekson se nuk e njeh autoren e krimit.

“Nuk e njoh fajtoren. Nuk e di kush është. Unë kurrë nuk e kam parë atë. Unë nuk e di pse ajo e ka vrarë djalin tim. E pra, cila mund të jetë arsyeja për një vrasje kaq të kobshme, ndaj një djaloshi vetëm 7 vjeç? Ajo na shkatërroi jetën”, tha Fatma.

Fatma L. u shpreh se ka qenë në spital gjatë kohëve të fundit, pasi ishte sëmurë.

“Mërgimi më ka vizituar në krevat. Ai ishte aq i lumtur “, thotë ajo.

Tani familja do të duhet të varrosë 7-vjeçarin në vendlindje, në Kosovë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...