E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Uzuni

Uzuni në super-formë, i shënoi tregolësh Prishtinës në Champions dhe nuk festoi

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer sezonin me klubin e tij Ferencvaros. Bomberi kuqezi ka gjetur tre...

Del formacioni i kombëtares; Uzuni dhe Broja na mbajnë mbi shpatulla

Trajneri Edi Reja ka surprizuar me një formacion aspak të ngjashëm me atë që luajti ndaj Andorës. Ja formacioni zyrtar: Berisha; Gjimshiti, Veseli, Ismajli, Hysaj, Memolla;...

U rrit me videot e tij, Uzuni me të njëjtin numër dhe sponsor si Ronaldo

Idhulli i Myrto Uzunit është padyshim portugezi Kristiano Ronaldo dhe këtë gjë sulmuesi shqiptar nuk e ka fshehur kurrë. Por jeta ndonjëherë është edhe...

NOTAT/ Uzuni super, Grezda ‘në hije’. Përse e mbajnë Kaçen në stol?

Shqipëria arriti të fitonte me rezultatin 0-3 në transfertë ndaj Andorrës. Në një ndeshje të tillë më pak të vlerësuarit janë mbrojtësit, pasi nuk...

Formacionet zyrtare/ Ka surpriza në zgjedhjet e Panuccit, Uzuni dhe Balaj…

Janë publikuar pak çaste më parë fformacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Turqi, që do të nisë pas pak çastesh në stadiumin “Loro Boriçi”. Trajneri i...

Kërkoi falje/Nga golat tek kartoni i kuq, Uzuni lë fushën mes lotësh (Video)

E kishim parë deri tani protagonist me Lokomotiv Zagreb, mes golave dhe asisteve, por tashmë është momenti për të parë edhe anën e errët...

VIDEO/Uzuni nuk di të ndalet, shënon supergol në Kroaci

Myrto Uzuni është cilësuar si një bast i fituar i trajnerit të kombëtares shqiptare, Christian Panuccit. Ai vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Lokomotivës...

Uzuni shkëlqen në Kroaci, gol dhe asist kundër Hajduk Spilt

Shqiptari Myrto Uzuni vijon të shkëlqejë në kampionatin kroat. Ai ka qenë një protagonist absolut në ndeshjen me Hajduk Split, ku ka dhënë asist...

Formacionet zyrtare/Uzuni nga minuta e parë, Panucci ndaj Izraelit me skemë të re

Shqipëria do të përballet me Izraelin në sfidën e tretë të vlefshme për Ligën e Kombeve, ku tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Kuqezinjtë...

Nga Laçi në Kroaci, Uzuni feston me shqiponjë dhe kërkon kombëtaren (Video)

Myrto Uzuni, ish-lojtari i Laçit tashmë aktivizohet tek Lokomotiva e Zagrebit në Kroaci. U deshën tri ndeshje që ai të gjente golin e arë,...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...