E premte, 5 Mars, 2021
15 C
Tirana

FNSH dhe RENEA kontrolle blic në Elbasan, shoqërohen disa persona

Pas vrasjeve të bujshme që janë regjistruar kohët e fundit në Elbasan, FNSH dhe RENEA kanë zhvilluar kontrolle blic në këtë qytet, por edhe në Peqin dhe në Cërrik.

Mësohet se kontrollet janë bërë që të mund të gjenden personat e dyshuar për vrasjet e fundit.

Ndërkohë, janë shoqëruar edhe disa persona për verifikim. Gjithashtu janë shoqëruar edhe disa shtetas, që kanë kundërshtuar policinë.

Sipas policisë, janë shoqëruar edhe persona që nuk kishin mjet identifikimi me vete.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...