E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Emri/ Rama zgjedh pasardhësin e Ardi Veliut

Gledis Nano do të jetë Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Ai është propozuar nga ministri Bledi Çuçi, dhe kjo kandidaturë është miratuar nga kryeministri Edi Rama.

Ardi Veliu do të zëvendësohet zyrtarisht nga Gledis Nano, i cili ka 17 vite eksperiencë në Policinë e Shtetit.

Duket se kandidatura e z. Nano, ka patur një mbështetje të fortë nga partnerët ndërkombëtarë.

Së fundi, Nano ka mbajtur detyrën e drejtorit të Antiterrorit në Policinë e Shtetit.

Në muajin gusht, Gledis Nano mori çmim vlerësimi nga ambasadorja amerikane Yuri Kim për bashkëpunimin dhe përkushtimin e tij në mbështetje të përpjekjeve të përbashkëta të Ambasadës Amerikane me Policinë e Shtetit Shqiptar, për të luftuar terrorizmin global. Gledis Nano ka luajtur rol të rëndësishëm në riatdhesimin e shqiptarëve që ndodhen në kampet e Sirisë.

Sakaq, kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, vendosi që të largohej nga detyra një ditë më parë. Ai firmosi letrën e dorëheqjes, me argumentin se do të tërhiqej për t’ju dedikuar familjes së tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...