E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

‘E kam mbaruar shkollën me 5-a’/Spaho për Dakon: Aq birbo sa je ti bëhesh edhe kryeministër

Ish-deputeti i PD, Edmond Spaho ka komentuar deklaratën e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako gjatë një takimi që ky u fundit zhvilloi me studentët, duke u thënë se ai ka qenë me 5-a në shkollë, por kjo nuk e ka penguar të bëhet kryetar bashkie e biznesmen i suksesshëm.

“Aq birbo sa je ti bëhesh edhe kryeministër. Por nuk je vetem ti, pasi ke edhe Daj Kadriun dhe me dhjetra ministra dhe drejtues te tjere te institucioneve. Madje ka shume qe nuk kane shkolle fare por jane kriminele dhe hajdute te mirefillte, perfaqesues te denjë të Rilindjes”, shkruan Spaho në një postim në Facebook.

Ndër të tjera, ai bën fajtor qeverinë për situatën e vështirë në të cilën ndodhet vendi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...