E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

kryeminister

Mario Draghi heq dorë nga paga e tij si Kryeministër i Italisë

Mario Draghi ka hequr dorë nga paga e tij prej 115,000 euro si kryeministër i Italisë ndërsa përpiqet ta ringrejë vendin nga një krizë...

Basha mesazh për qytetarët: Do jem kryeministër i të gjithë shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka nadarë një mesazh për të gjithë qytetarër përmes një video të shpërndarë në rrjetin social, Facebook. Basha deklaroi...

Kryeministër për herë të tretë apo opozitar për herë të parë

Nga: Lorenc Vangjeli Eshtë ende proverbial paralajmërimi i Sali Berishës 20 vjet më parë: “Do t’jua ngrij buzëqeshjen në buzë!”. Socialistët e Ilir Metës dhe...

Zotohet Basha: Si kryeministër, do garantoj pavarësisë e plotë të drejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një zotim duke thënë se kur të vijë në pushtet, akti i parë i tij dhe...

Kosovë: Opozita mund ta kontestojë në Kushtetuese Kurtin si Kryeministër

Vendosja e Albin Kurtit si Kryeministër në Kosovë mund të sjell disa probleme. Për shkak të dënimit të tij nga Gjykata Kushtetuese para 3...

Cili do të ishte kryeministri më i mirë? Basha publikon sondazhin

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ka publikuar një sondazh në rrjetet sociale, ku qytetarët kanë votuar për kryeministrin më të mirë që mund...

Basha kryeministër kthen vendin në rrugën e duhur/ Ja përgjigjet e sondazhit

Më shumë se 60 % e shqiptarëve mendojnë se zgjedhja e kreut të opozitës, Lulzim Basha si kryeministër do të rikthente vendin në rrugën...

Shqiptarët “me zor po presin” sa të bëhet Basha, kryeministër

Nga: Alfred Peza Ka një qasje sa delirante, naïve e shejtanbudallaqe në dukje, aq edhe qesharake, mitomane e jashtë realitetit, në diskursin publik të Lulzim...

Hoti: Brenda tri ditëve do kemi emrin e kandidatit të LDK-së për kryeministër

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) brenda tri ditëve do ta caktojë kandidatin për kreun e...

Kosova në prag të mbylljes, Hoti paralajmëron për masa shtrënguese

Kryeministri Avdullah Hoti, ka paralajmëruar qytetarët për masa shtrënguese para festave të fundvitit, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID 19. Në një postim në...

Të fundit

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...