E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Alibeaj i përgjigjet Berishës, publikon videon që e fundos (VIDEO)

Pas akuzave së ish-kryeministrit Berisha, i cili nënvizoi se në protestën e 8 janarit ka pasur njerëz të armatosur në selinë e PD, një kundërpërgjigje është përcjellë nga Enkelejd Alibeaj. Ai thotë se i vetmi person i cili nxiti dhunën është vetë ish-kryeministri Berisha. Alibeaj i cili u mor edhe në mbrojtje nga ana e Gardës pas paralajmërimeve për një sulm të mundshëm ndaj tij, me anë të pamjeve të publikuara në “Facebook” ka akuzuar Berishën se së bashku me mercenarët që e mbështesnin kishte lajmëruar gjakderdhje në selinë blu.

“Ai që e nxiti, paralajmëroi dhe planifikoi dhunen kundër PD është Sali Berisha. Me zë dhe le figurë. Ai dhe mercenarët e tij e lajmeruan publikisht se kundër demokrateve do te perdorej dhune, madje mund te derdhej edhë gjak. Gjuha e urrejtjes se Sali Berishes solli dhunën në shtëpinë e gjithë demokratëve në 8 janar. Por demokratet e kuptuan atë qarte, prandaj e dhe braktisën Berishën dhe bandën e tij që donte gjakderdhje!”, shkruan Alibeaj në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...