E enjte, 3 Dhjetor, 2020
12 C
Tirana

“Do ti bëj hasha racës tënde”, sherri për shtëpinë në “Shihemi në Gjyq”

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Çështja e pazgjidhur e pronës solli sërish në studio zotin Gani, i cili këtë herë u përball me personin që në vitin 1995 i ka dhënë shtëpinë. Zoti Isa pretendon se përmes aktmarrëveshjes, që ata kanë firmosur shtëpia i takon atij. Ai tregon se dokumenti është shkruar me dorë dhe rolin e noterit e ka bërë një nga banorët e fshatit që ata e njihnin.

Isa: Ky ka ikur nga Ishmi në vitin ’93, në vitin ’95 mua që më sheh këtu, i bleva shtëpinë.

Eni Çobani: Ja me këtë gjuhë të lutem, me qetësi!

Isa: Qëndrova në atë shtëpi deri në fund të korrikut, u pendu, unë isha në punë ma ka nxjerrë gruan me fëmijët jashtë. Ka hedhur lekët tek dera dhe mbylli derën.

Eni Çobani: Ti ktheu lekët?

Isa: Po mi ktheu.

Eni Çobani: Dhe e mori shtëpinë?

Isa: Po i vuri drynin. Në ’99 erdhi letra.

Eni Çobani: Ky dokument aktshitje i vitit 1999. Juve u ulët me zotin Gani dhe me këta zotërinjtë e tjerë, disa prej të cilëve janë prezentë. Kush e ka shkruar dokumentin në fjalë?

Isa: Dokumentin e ka shkruar Yshmet Karepi.

Eni Çobani: Pra u pranua publikisht që e ka shkruar Yshmet Karepi dhe më pas ju u ulët dhe keni firmosur. Pra ai ka luajtur rolin e një noteri? Nuk është noteri juaj Yshmet Karepi? Është bashkëfshatari juaj?

Isa: Po!

Ganiu: Jo, i juaji, se i imi jo.

Isa: I joti dhe i imi!

Ganiu: Unë s’jam fis me ju e kam thënë dhe e them!

Isa: S’di si ke fytyrë dhe del këtu, do ti bëj hasha racës tënde!

Eni Çobani: Firmat të kujt janë?

Isa: Të gjithëve që ishin aty!

Eni Çobani: Emrat tuaj kush i ka shkruar?

Isa: Yshmeti i ka bërë gati të gjitha.

Eni Çobani: Nëse ju do të kishit bërë një dokument noterial tek noteri dhe do të kishit firmosur pa shkruar emrat tuaj me dorën tuaj, dokumenti sot do dilte absolutisht i pavlefshëm. Çfarë ka ndodhur me këtë dokument. Shkrimi është i zotit Yshmet Karepi, emrat tuaj janë shkruar prej tij, vetëm firmat janë bërë nga ju. Është dashur edhe emrat i nderuar që të shkruheshin po nga ju, nëse do të flisnim për një vërtetësi.

Isa: Po aq dinim ne moj, zonja Eni!/tvklan.al

“Je biri i qenit”, plas sherri në “Shihemi në Gjyq”

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Komisioni i Venecias “fshin” mungesën e konsensusit opozitar për Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Komisioni i Venecias u ka rekomanduar partive politike në Shqipëri, të bashkëpunojnë për zbatimin e Kodit Zgjedhor, të miratuar së fundmi në...

Toka nuk gjen qetësi/Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia shtrihet në një zonë me aktivitet të lartë sizmik. Mëngjesin e sotëm, Turqia është goditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet me magnitudë...

Bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, kapen dy të rrezikshmit (VIDEO)

Në sajë të operacionit të koduar “Distanca”, janë vënë në pranga dy shtetas që tentuan të trafikonin drejt Malit e Zi dy bomba me...