E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

prona

Kërcet arma në Shkodër, ja pse u plagosën dy vëllezërit

Policia e Shkodrës ka zbardhur plagosjen e dy vëllezërve, ku shkak dyshohet se ka qenë një konflikt për çështje pronësie. Fillimisht ka pasur përplasje...

Pandemia “fiksoi” shqiptarët me pronën

Kur emergjenca shëndetësore vlonte globalisht për shkak të pandemisë, kishte diçka për të cilën shqiptarët nuk e ulën vigjilencën. Prona! Dhoma Kombëtare e Noterisë...

Vrasja e 30-vjeçarit për pronën në Lushnje, arrestohen dy autorët e dyshuar

Policia ka arrestuar dy persona, të cilët janë autorët e dyshuar të ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Lushnje, ku mbeti...

Mal i Zi/ Kërkohet kthimi i pronave luksoze te ish-familja mbretërore e Serbisë

Marko Careviq, kryetar i Budvës - qytetit magnet për turizmin në Mal të Zi - ka thënë se Podgorica duhet të kthejë një pjesë...

Jo vetëm në Mal të Zi, këto janë shtetet ku Kosova llogarit se ka prona

Një padi e Kosovës ndaj Malit të Zi, përmes së cilës po kërkohet kthimi i pronësisë së 4 mijë e 500 metrave katrorë tokë...

Kampioni i mundjes humb “ndeshjen” në Gjykatë: Pronën me letra po ma marrin

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës veprimet e Gjykatës së Tiranës me ish-kampionin e mundjes, Stefan Gjenerari (Gjenerali). Për 12 vjet me radhë, “Gjenerali”...

Sherr me fqinjin për pronën, plagoset efektivi i policisë në Tropojë

Një sherr ka ndodhur pasditen e sotme në Tropojë, ku për pasojë ka mbetur një person i plagosur. Ngjarja është regjistruar në fshatin Bujan, rreth...

Dokumentin e pronës mund ta merrni me telefon ose kompjuter 

Në një komunikim online, kryeministri Rama ka njoftuar se tashmë dokumenti i pronës mund të merret online. Ai sqaroi se shërbimet kadastrale bëhen me...

Sherr mes dy familjeve në Ksamil, 3 persona mbesin të plagosur

Tre persona kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme në Ksamil, si pasojë e një sherri mes dy familjeve. Sipas BalkanWeb, familjet Pollo dhe Ziflaj...

Miratimi i ligjit për pronat, reagon Ministria e Jashtme greke

Ministria e Jashtme greke ka reaguar pasi Kuvendi miratoi pak ditë më parë me 94 vota pro, 8 kundër dhe 4 abstenim, Ligjin për...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...