E diel, 29 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

“Çfarë dëshmitari ke qenë ti? Do përgjigjesh para ligjit”, shpërthen Eni Çobani

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

Seanca e sotme e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” u shoqërua me tone të ashpra dhe fyerje nga ana e palëve të përfshira në konfikt. Bëhet fjalë për një shtëpi, e cila është kthyer në burim konflikti mes dy familjeve prej vitesh.

Por përfshirja e personave të tjerë në çështje dhe deklaratat e tyre hedhin dritë mbi pronësinë e shtëpisë. Dokumenti, i cili është firmosur nga palët paraqitet me mospërputhje dhe rezulton edhe me një vulë nga ana e kryetarit të pretenduar të fshatit.

“Do ti bëj hasha racës tënde”, sherri për shtëpinë në “Shihemi në Gjyq”

Sali Muzaqi pranon në studio se në kohën kur dokumenti është firmosur dhe i është vendosur vula, ai nuk ka qenë aspak kryetar fshati, por këtë post e ka marrë në vitin 2002.

Eni Çobani: Në vitin ’99 ke qenë kryetar fshati?

Sali: Nuk kam qenë kryetar fshati në 1999!

Eni Çobani: Po ku e ke gjetur vulën?

Sali: Aty kam firmosur në vitin 2002.

Eni Çobani: More zotëri dokumenti mban datën 1999!

Sali: Moj zonjë, unë të them kështu, në 2002 kam qenë kryetar fshati, atëherë ka ardhur ky me letër në dorë.

Eni Çobani: Po mos e firmosje. Pse e firmose?

Sali: Pse mos e firmosja, kam qenë dëshmitar.

Eni Çobani: Pohove me gojën tënde që nuk ke qenë kryetar!

Zonja Eni tregon se dokumneti është i paligjshëm sepse e kanë kanë shkruar me dorë dhe pa noter.

Eni Çobani: Si mundet një kryetar të përdorë vulën në vitin që nuk ka qenë kryetar? Ju përsëri ngrini zërin dhe i drejtoheni një qytetari me fjalë fyese. Një dokument që gjykata e ka pasur dhe nuk ju ka pyetur asnjëherë dhe ju ka marrë si dëshmitar. Çfarë dëshmitari ke qenë ti zotëri? Ti ke qenë në mashtrim me ligjin, ke shpërdoruar detyrën dhe ti zotëri duhet të përgjigjesh para ligjit, që ke përdorur një vulë në një dokument, që ti nuk ke pasur të drejtë ta firmosësh.

Sali: Kam qenë prezent thashë!

Eni Çobani: Ulu aty! Të lutem ulu aty tani! Do ti drejtohemi Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për personin tuaj që ke shpërdoruar detyrën dhe vulën./tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Po në tualet do na nxirrni?”, Ardit Gjebrea nuk ia përton fanses

Këtë të dielë, në emisionin e përjavshëm “E  diela shqiptare”, do jetë e ftuar këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Jonida Maliqi, e cila bashkë me...

‘S’jemi të pavarur dhe as të çliruar, 5 miliarderë na kanë marrë peng’

Politogolu dhe analisti Afrim Krasniqi, ndryshe nga atmosfera festive gjatë këtyre dy ditëve ka dalë me një gjykim ndryshe. Përmes një postimi në Twitter,...

Busti i Skënderbeut/Spahiu: Kanë ëndërruar që të jetë më i gjatë se Rama

Dje në Prizren u inaugurua shtatorja e bronztë e “Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”. Në Ditën e Flamurit, ditëlindjen e komandantit “Adem Jashari”, dhe daljen e...

Grabitje në 60 sekonda/Minorenët bëjnë namin, policia merret me gjobat

Në kohën kur Policia e Shtetit ka dalë në terren e merret me personat të cilët nuk janë të pajisur me maskat anti-Covid, nga...

Mbrëmë u shfaq në emisionin e Luana Vjollcës, këngëtarja: Jam infektuar

Këngëtarja Manjola Nallbani ka rezultuar pozitive me koronavirus. Ajo ka qenë e ftuar mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush luan”, por ka sqaruar se...