E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Çfarë armësh more zotëri?!”/ Trondit xhaxhai i 25-vjeçarit që u vra nga polici

Duket se një tjetër rrjedhë po merr ngjarja e rëndë që ka ndodhur gjatë natës në Tiranë, ku një i ri u vra nga një polic në Tiranë. Xhaxhai i Klodjan Rashës që u qëllua me armë zjarri nga efektivi i policisë në Tiranë, dhe humbi jetën në spital, është shprehur se nipi i tij ka qenë i sëmurë dhe se merrte mjekime. Ai ka deklaruar për mediat se nipi i tij ka dalë për të pirë një kafe, dhe se nuk ka pasur asnjë armë me vete, siç mund të pretendohej.

“Në fillim na thanë djali është arrestuar nga policia. Dhe ky ka shkuar sikur është arrestuar. Pastaj kanë thënë se djali ka bërë aksident me policinë.

Pastaj kanë thënë se ka vdekur. Ka dalë me pi një kafe, ka pasur dy kokrra hurma në dorë, i ka lënë në ballkon, ka dalë me pi një kafe. Kur na thanë ka vdekur. Përpara ka qenë i sëmurë, gjatë ditës ka qenë duke punuar. Çfarë armësh more zotëri? Baba i vetë ka qenë duke fjetur. Na thanë që është në morg. Nuk e kemi parë trupin.

Dhe në emër të vëllait, kërkojmë që kjo të zbardhet deri në fund. Vëllai më ka garantuar që djali nuk ka pasur absolutisht asgjë me vete. Se si ka ndodhur, se çfarë është bërë nuk dimë.

Besimin tek ju dhe nga shteti. Apeli për policinë të na e zbardhë deri në fund, sido që të jetë puna. Kërkojmë dhe nga ju që të na e zbardhni këtë punë”, deklaroi xhaxhai i viktimës.

Mësohet se i riu ka pirë kafe pranë banesës së tij, në orën 22:00. Klodian Rasha është qëlluar për vdekje nga efektivi i policisë në një  “rrugicë qorre”, ku i riu ishte 100 metra larg shtëpisë së tij. Nuk dihet se çfarë ka bërë Rasha pak pas mesnate, atëherë kur është qëlluar për vdekje nga efektivi i policisë.

Lexo edhe :   Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin
Lexo edhe :   Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Efektivi i policisë e ka qëlluar me armën e shërbimit. Ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, 25-vjeçari nuk u mbijetoi plagëve të marra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...