E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Betohen në Kuvend tre deputetët e rinj, FRPD në protestë

Sot u betuan tre deputetët e rinj të opozitës, Korab Lita, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani, ndërsa jashtë Kuvendit, të rinjtë e FRPD janë mbledhur për të zhvilluar një protestë.

Mësohet se në protestë nuk janë liderët politikë, por ky tubim organizohet nga një grup të rinjsh. Protesta ka nisur para Ministrisë së Brendshme, për të vazhduar më tej para Parlamentit.

Numri i efektivëve të policisë është më i ulët se zakonisht, ndërsa janë vendosur pranë Kryeministrisë dhe para Parlamentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...