E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Tjetër rrjedhje brenda PD-së, kush është kandidatja që kërkon mandatin

Një tjetër kandidate për deputete nga radhët e Partisë Demokratike, ka dorëzuar formularin e vetëdeklarimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke kërkuar kështu mandatin si deputete.

Ajo është Fatjona Dhimitri është kandidatja e PD në qarkun e Gjirokastrës, e renditur në listën e PD-së me numrin 7.

Mësohet se Dhimitri ka dorëzuar dy ditë më parë formularin, ndërsa pritet që të marrë të vetmin mandat të fituar në Gjirokastër nga PD-ja, atë të Tritan Shehut.

Fatjona Dhimitri ka mbaruar Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë, ndërkohë që ka punuar si Avokate dhe si Juriste në disa kompani private.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...