E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berisha shpërthen në lot gjatë protestës

Ish-kryeministri Sali Berisha është përlotur, kur kanë treguar një poster kuqezi mbi të cilin shkruhej ‘Kosova është Shqipëri’.

Posteri mbante dhe foton e legjendarit Adem Jashari, gjë që siç duket, ka emocionuar liderin historik të Partisë Demokratike.

Protestuesit e Sali Berishës, kanë grisur dhe djegur flamurin serb.

Flamuri ndodhej aty prej mëngjesit të sotëm, për shkak të mbërritjes së presidentit serb, Aleksander Vuçiç për “Ballkanin e Hapur”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...