E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Protestuesit i vënë flakën dhe shkelin flamurin e Serbisë

Në protestën e organizuar nga ish-kryeministri Berisha, është djegur flamuri serb para godinës së Kryeministrisë. Mbështetësit e Sali Berishës i kanë vënë flakën, dhe kanë shkelur me këmbë flamurin e Serbisë. Pas këtij veprimi, ata kanë bërë thirrje anti Serbisë dhe anti nismës së “Ballkanit të Hapur”.

Pas thirrjes së ish-kryeministrit Sali Berisha, qindra demokratë i janë përgjigjur duke u mbledhur së bashku para Kryeministrisë, në një kohë ku kryeministri Edi Rama pritet të mbajë një takim në orët në vijim me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç.

Në nismën e “Ballkanit të Hapur, deri më tani janë të përfshira vetëm Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Ndërkohë kjo nismë është pare me skepticizëm nga vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...