Politikë

Basha: Mirënjohës për mbështetjen që Suedia i jep Shqipërisë


               Publikuar në : 22:19 - 19/11/19 M D

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Ministren e Jashtme të Suedisë Ann Linde.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Basha bën me dije se i ka shprehur asaj mirënjohjen “për mbështetjen që Suedia i jep Shqipërisë në rrugën e anëtarësimit në BE”.

Postimi i plotë i Bashës: “Sot pata kënaqësinë të bisedoja me Ministren e Jashtme të Suedisë Ann Linde, të cilës i shpreha mirënjohje për mbështetjen që Suedia i jep Shqipërisë në rrugën e anëtarësimit në BE.

Angazhimi ynë është të kontribuojmë për të plotësuar kushtet e Bundestag. Miratimi sa më parë i reformës zgjedhore, zgjedhjet e lira dhe të ndershme, ndarja e politikës nga krimi, vënia para drejtësisë e atyre që manipulojnë zgjedhjet, nxjerrja e sistemit të drejtësisë nga ndikimi politik dhe hetimi i korrupsionit në nivele të larta, janë rruga e vetme që do të përshpejtojë hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE”.

Gjithashtu mund të lexoni:

Pse Lulzim Basha nuk e gënjeu sot Ilir Metën për orën!

“Lulzim Basha në rrezik”, ministri Lleshaj takohet me shoqëruesin e kreu të PD-së

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT