E enjte, 28 Janar, 2021
1 C
Tirana

Etiketa

suedi

Suedia mbyll kufijtë për herë të parë që nga fillimi i pandemisë

Suedia nuk do të lejojë hyrjen e shtetasve nga Britania e Madhe dhe Danimarka, për shkak të shfaqjes së variantit të ri të koronavirusit...

Ibrahimoviç te Suedia? Trajneri i jep përgjigjen përfundimtare

Suedia i mbyll 'derën' Zlatan Ibrahimoviçit. Jan Anderson, nuk e ftuar sulmuesin veteran të Milanit,  4 vite pasi deklaroi tërheqjen nga kombëtarja verdheblu. Për ndeshjet...

Ministrja suedeze: Mbështesim integrimin e Shqipërisë, vlerësoj ecurinë e vettingut

Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Anne Linde u shpreh se Suedia mbështet Shqipërinë në rrugëtimin në Bashkimin Europian. Në një koferencë me kryeministrin...

Plas skandali/ Rreth 3.700 suedezëve u janë dhënë rezultate të rreme për virusin

Rreth 3.700 suedezëve u janë dhënë rezultate të rreme për koronavirus, e ndërsa testet janë prodhuar nga një kompani në Kinë dhe se janë...

Transmetuesi publik suedez ua ndalon punonjësve përdorimin e TikTok-ut

Radio Televizioni Publik i Suedisë (STV) njoftoi se ua ka ndaluar punonjësve të përdorin aplikacionin kinez, TikTok, në telefonët e tyre të punës për...

VIDEO/ Tropojani Sulisufaj shënon një eurogol në Suedi

Futbollisti Edi Sylisufaj i cili ka pranuar të luajë me përfaqësuesen U-21 të Kosovës, ka shënuar një eurogol së fundmi me skuadrën e Suedisë...

COVID-19 ka qenë i pranishëm në Suedi prej muajit nëntor

Nje epidemiolog ka zbuluar një fakt shokues rreth qarkullimit të virusit në Suedi. Sipas Anders Tegnell, koronavirusi ka qenë prezent që prej muajit nëntor. Duke...

Nuk pranon të vendosë karantinën, Suedia e kalon pragun e 2 mijë viktimave

Edhe pse situata po përkeqësohet dita ditës, Suedia ende nuk ka marrë masat kufizuese si të gjithë vendet e Evropës për frenimin e koronavirusit. Në...

Taktika “e çmendur” suedeze për të mposhtur koronavirusin duket se po funksionon

Besojmë që ju të gjithë keni dëgjuar për masat që ka marrë Suedia për t’u mbrojtur nga koronavirusi. E themi këtë, pasi, ajo ndryshe nga...

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut,tani në Suedi,: E çuditshme si Suedia nuk ka reaguar si shtetet e tjera

Suedia është një nga ato shtete si Bjellorusia e cila ka ndjekur një tjetër politikë në lidhje me Covid-19. Nëse në të gjithë botën...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...