Aktualitet

Ambasadorja e SHBA flet shqip në fjalimin e parë: Ne jemi me ju krah për krah


               Publikuar në : 13:37 - 27/01/20 B H

Ambasadorja e re e SHBA, Yuri Kim ka mbajtur fjalimin e saj të parë si kryediplomate.

Gjatë fjalës së saj përpara ambasadës, Kim foli për marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve. Ajo e mbylli fjalimin e saj në shqip, duke thënë se SHBA është krah për krah me Shqipërinë.

“Pres të punoj me udhëheqësit e Shqipërisë ndërkohë që ata marrin hapa për Reformën në Drejtësi dhe për të larguar korrupsionin. Besoj se kur drejtësia të hedhë rrënjë në drejtësi të tërhiqen më shumë investitorë. SHBA e vlerësojnë Shqipërinë si një aleate të vërtetë. Ne qëndrojmë krah jush sot, për të mbështetur të ardhmen tuaj në familjen evropiane.

Ne jemi me ju krah për krah. Faleminderit shumë”, tha ajo.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT