Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Kroaci, helikopteri ushtarak rrëzohet në det


               Publikuar në : 14:04 - 27/01/20 Gentjan Progni

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në Kroaci ditën e sotme. Qeveria ka bërë me dije se janë dërgaur dy ekipe kërkim-shpëtimi dhe ende nuk ka asnjë informacion për ekuipazhin e helikopterit.

“Policia është njoftuar se ndërmjet Zablac dhe Zlarin ka rënë në det një helikopter. Menjëherë pas njoftimit, në vendin e ngjarjes janë dërguar dy anije” thuhet në lajmërin e policisë.

Sipas ministrisë së Mbrojtjes bëhet fjalë për helikopter ushtarak Kiowa warrior.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT