E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Zëvendësimi i deputetëve/ KQZ thërret 15 kandidatë të tjerë (emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve thërret 15 kandidatë të tjerë për të marrë mandatin e deputetit nga ata që kanë kandiduar në zgjedhjet e kaluara, për shkak të djegies së mandateve të deputetëve të opozitës.

Kandidatët vijnë nga qarqe të ndryshme të vendit, ku përfshihen qytete si: Tirana, Lezha, Elbasani, Dibra Vlora dhe Fieri.

12 emra vijnë nga radhët e Partisë Demokratike dhe 3 emra nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Këto kandidat, emrat e të cilëve janë në listën e mëposhtme janë njoftuar nga KQZ në kuadër të plotësimit të vendeve vakante në Parlament.

Kujtojmë se KQZ u ka dhënë mandatin ditën e sotme Ligoraq Karamelos dhe Alban Zenelit.

Ndërkohë, kandidati i LSI, Ralf Gjoni ka dorëzuar ditën e sotme formularin e dekriminalizimit, duke pranuar mandatin parlamentar, pavarësisht vendimit të partisë për t’i djegur ato.

Lista me emrat dhe qarqet:

PD Tiranë

Fuat Haxhiymeri

Blendi Sulaj

Flamur Hoxha

Fatbardh Plaku

PD Lezhë

Zamira Mernica

PD Elbasan

Arben Elezi

Fitimtar Zekthi

Blendi Himci

PD Dibër

Agron Qoku

PD Vlorë

Adriatik Alimadhi

Hariz Mema

LSI Fier

Marsela Ahmetaj

LSI Vlorë

Enada Koçiraj

LSI Shkodër

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vranësira dhe rënie e lehtë temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët dhe me reshje në disa zona. Sipas Meteoalb, sot...

Shqipëria, me nivelet më të larta të emigrimit të “trurit”, po varfërohet vendi

Emigracioni në nivele të larta i njerëzve të arsimuar nga vendi do të varfërojë ekonominë dhe gjithashtu ndikon negativisht në rritjen e qëndrueshme dhe...

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...