E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

McGregor sërish pas hekurave, ja çfarë i bën një fansi në Miami

Conor McGregor ka sërish probleme me ligjin. Ylli i UFC-së është arrestuar në Majemi, Florida, pas një konflikti që ka patur me një fans, të cilit i ka shkatërruar celularin dhe ka ndenjur disa orë pas hekurave.

Sipas “Miami Herald”, irlandezi i ka marrë celularin dhe më pas ia ka hedhur, në momentin që fansi ishte duke i bërë një foto në “Fontainebleau Miami Beach” hotel. McGregor e ka përplasur disa herë telefonin dhe më pas është larguar.

McGregor nuk është arrestuar në moment, por pas disa orësh në shtëpinë e tij në plazh, pasi policia ka marrë një denoncim dhe ka hetuar ngjarjen. “Viktima” quhet Ahmed Abdirzak dhe raportohet se celulari i tij kushtonte 1000 dollarë. Sipas tij, e gjithë ngjarja është regjistruar nga kamerat e sigurisë.

Avokati i McGregor tha: “Conor është përfshirë në një incident të vogël me nje telefon celular dhe u desh ndërhyrja e forcave të rendit dhe të ligjit. Ne e vlerësojmë bashkëpunimin me ligjin për sqarimin e çështjes”.

Kjo nuk është hera e parë që irlandezi përfundon në burg, pasi edhe një vit më parë u përfshi në një incident, para eventit UFC-223. Asokohe goditi me mjete të forta autobusin ku ishin sportistët, ku pati disa të plagosur. McGregor u arrestua dhe doli para gjykatës, por u la i lirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...