E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Galaktikët II”, ja si do të duket Real Madrid i Zidane sezonin e ardhshëm

Kthimi i Zinedine Zidanet tek Real Madrid pritet të sjellë një revolucion të gjerë. Do të ketë shumë largime dhe emra të rinj në kampin e galaktikëve. Francezi u largua vetëm 7 muaj më parë me tre Champions të fituara rresht dhe tani pas telefonatës së Perez vendosi që të rikthehet.

Gjigantët spanjoll kanë kaluar një periudhë zhgënjyese pasi kanë dalë jashtë garës për trofeun e La Ligas, Copa del Rey dhe Champions Leagues.

Me ardhjen e Zizu, mediat tashmë kanë filluar të spekulojnë edhe për ndryshimet në formacionin startues. The Sun ka përpiluar njëmbëdhjetëshen e mundshme të francezit e quajtur “Galaktikët II”.

David de Gea shihet si portier i ri ndërsa në vijën mbrojtëse nuk do të ketë ndryshime që përbëhet prej Regullion, Varane, Ramos dhe Carvajal.

Në mesfushë nuk gjendet treshja Casemiro, Modric dhe Kross dhe në vend të tyre do të vijnë Paul Pogba (Man.United), N’Golo Kante (Chelsea) dhe Chrsitian Eriksen (Tottenham).

Edhe në sulm do të ketë ndryshime, ku nuk do ta shohim Bale dhe Benzema, por do të zëvendësohen me Eden Hazard (Chelsea) dhe dyshen e PSG-së, Neymar Jr. dhe Kylin Mbappe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...