E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Miami

Policia gjen viktimën e fundit të zhdukur nga shembja e pallatit në Florida

Autoritetet e Miami-Dade, Florida kanë identifikuar viktimën e fundit të shembjes së godinës Surfside, e cila u shemb më shumë se një muaj më...

SHBA: Shembet pjesa e mbetur e ndërtesës në Florida

Në Florida ekspertët rrënuan pjesën e mbetur të ndërtesës së shembur në përpara mbërritjes së mundshme të stuhisë tropikale, Elsa. U deshën disa sekonda që...

Florida, dy të vrarë e dhjetëra të plagosur

Dy persona u vranë dhe mbi 20 të tjerë u plagosën të dielën, kur një grup prej tre personash qëlloi me armë zjarri pa...

Hardhucat “bien nga qielli”, Shërbimi Meteorologjik bën njoftimin e rrallë

Rënia e temperaturave në Florida të SHBA-ve, ka bërë që iguanat të fillojnë të bien nga pemët për shkak të të ftohtit. Kjo pasi ulja...

Reperi me famë botërore nuk përmbahet gjatë performancës, i hedh turmës 50 mijë dollarë (FOTO-VIDEO)

Reperi me famë botërore, Post Malone, gjatë një performance të tij në një klub në Miami, i ka hedhur turmës 50 mijë dollarë. https://www.youtube.com/watch?v=TvxrChxtBbU 24-vjeçari, emri...

McGregor sërish pas hekurave, ja çfarë i bën një fansi në Miami

Conor McGregor ka sërish probleme me ligjin. Ylli i UFC-së është arrestuar në Majemi, Florida, pas një konflikti që ka patur me një fans,...

NBA/LeBron udhëheq fitoren përballë rivalit direkt Miami Heat

Cleveland Cavaliers ka mposhtur rivalin direkt në përballjen e shumëpritur me një diferencë pikësh mjaft të shkurtër kundër Miami Heat. Përballë ishin respektivisht vendi...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...