E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Yuri Kim i dërgon mesazh të fortë Bashës në ‘l*ftën’ me Berishën (VIDEO)

Ambasadorja Yuri Kim ka përcjellë dje një tjetër mesazh mbështetës për kryedemokratin Basha. Ky i fundit është vënë në qendër të sulmeve dhe akuzave nga ish-kryeministri Sali Berisha, sulme këto që janë shtuar së tepërmi pas përjashtimit që iu bë nga grupi parlamentar demokrat dhe strukturat qendrore të PD-së.

Lëvizjet e fundit kanë dëshmuar se kreu demokrat ka në krah amerikanët. Dje, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka kujtuar 30-vjetorin e vizitës së ambasadorit të parë amerikan në vendin tonë, pas rënies së komunizmit, Uilliam Rajerson, kur ai paraqiti kredenciale.

Në një editorial ku evidenton mbështetjen e vendit të saj për Shqipërinë dhe objektivat e së ardhmes, Kim thekson se SHBA u qëndron besnik partnerëve, duke i dërguar kështu mesazh edhe ish-kryeministrit Berisha se amerikanët janë krah Bashës në luftën mes tyre. Sipas saj, amerikanët do jenë gjithmonë në krah të shqiptarëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...