E martë, 20 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Xhemi Shehu dhe Salsano Rrapi ironizojnë Alketa Vejsiun

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Nata finale e “Festivalit të 58-të RTSH-së” është komentuar gjerësisht.

Ka pasur kritika, por edhe komente pozitive.

Ndërkohë së fundmi na ka tërhequr vëmendjen një ironizim që dy moderatorët e “Portokallisë”, Xhemi Shehu dhe Salsano Rrapi i kanë bërë Alketa Vejsiut për performancën e saj.

“Po mendoj që sezonin e ri të ‘Portokallisë’, unë me Xhemin vetëm të këndojmë. Nuk do prezantojmë”, thotë Salsano, ndërsa Xhemi ia kthen:

Lexo edhe :   "Kam kaluar koronavir*sin", Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

“Për 1 vit njëherë nuk dua të dëgjoj këngë! Ika të ndërrohem njëherë se kam 5 minuta me këtë veshje. Si mund të rrijë robi 5 minuta me një veshje?”

Kujtojmë se Vejsiu këndoi në Festival si edhe të shpeshta ishin rastet kur ajo ndërroi veshjet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çështja e detit/ VOA: Zgjidhja përmes një arbitri ndërkombëtar

Shqipëria dhe Greqia ranë dakort sot që zgjidhja e çështjes së kufijve detarë dhe përcaktimit të Shelfit Kontinental dhe Zonave Ekonomike Ekskluzive, t’i besohet...

Enrique Iglesias, artisti latin më i mirë i të gjitha kohërave

Enrique Iglesias është shpallur artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave, sipas Billboard Latin Music Awards 2020. Lajmi u njoftua nga Telemundo...

Ngritja e diktaturave të Covid-it

Nga: Anwar Mhajne & Crystal Whetstone “Foreign Policy” Në pranverë, kur po rritej në mënyrë të jashtëzakonshme numri i viktimave nga koronavirusi, shumë shtete morën...

“Çështja e detit të trajtohet me dialog”, Meta takohet me Dendias

Presidenti Meta priti sot në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Helene, Nikos Dendias. Në një njoftim për shtyp, presidenca bën...

“12+35=37”, Spiropali ironizon Kryemadhin dhe Bardhin (VIDEO)

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, njëherazi edhe drejtuesja politike e PS për qarkun e Tiranës, ka ironizuar opozitën pas gafave...