E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Shpërthen Albërie Hadërgjonaj: S’ka juri të më vlerësojë mua

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

Në një status në Instagram ku Alketa Vejsiu ka shprehur falenderimet ndaj të gjithë atyre këngëtarëve pjesëmarrës në festivalin e fundvitit, një ndër komentet që ka spikatur është edhe i Albërie Hadërgjonajt.

Ajo shkruan se një kupë nuk ia humb shkëlqimin një artisti. E prekur për mos marrjen e një çmimi, këngëtarja thekson se të vjen keq kur nuk merr vlerësimin që meriton. Referuar pakënaqësive që shpërthyen pas festivalit, Albëria mban një qëndrim të fortë. Sipas saj, nuk ka juri e as kupë që ti rrëmbejë shpirtin që buron në art.

Festivali i Këngës në RTSH që fitua nga Arilena Ara, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Në këtë festival, Arilena e mori kupën nga Jonida Maliqi, e cila ishte fituese e të njëjtit çmim, një vit më parë. Ndërsa Elvana Gjata me këngën ritmike “Me tana”, zuri vendin e dytë. Kjo ndarje ka hapur shumë polemika.

Statusi

Kam shuuume vite qe perballem me pakenaqesira te momentit por nuk me ka demoralizuar kurre opinioni i askujt sepse brenda meje buron art dhe emocion!

Edhe kur i kam ngrejt ato kupa, perseri nuk ndryshoi asgje tek une peveqse mbi komodin qendron nji aksesor qe perseri ka vetem nji vler.
Dashurin qe hedh @artisticjeëellerypirro
Mendoj qe nji kupe nuk ja humb shkelqimin asnji artisti dhe dot vazhdoj te mendoj keshtu!
Kenga Jeta nuk eshte loder nuk u fut as ne finale at vit por ajo kenge pas festivalit mori dhene dhe do shkeqej pergjitjemon!
Te vjen keq kur nuk mer vlersimin qe meriton por perseri e perseris Artisti ben art per shpirtin e vet dhe e ndan at pjes te shpirtit me te tjere!
Alketa ishte nji kenaqesi te isha aty me nji kenge te krijuar nga mjeshtrat me shuuume dashuri&edhe te duartrokisja fituesit !
Une jam Alberije Hadergjonaj qe nuk ka juri as pike e as kupe te ma marre shpirtin tim qe buron art l,dashuri dhe respekt per te gjithe artistet shqipetare ❤️ Dhe per fund
Pavarsisht opinioneve ti je nji ?
Edhe nji her Urime te gjitheve per fes 58
Ishte nji Festival i mrekullueshem!
Love you!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vjosa Osmani do të shfuqizojë vendime të ish-presidentit Thaçi

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani tha të mërkurën se do të shfuqizojë të gjitha dekretet e ish-presidentit të Kosovës, Hashim...

Vasili: Qeveria ka marrë masa të gabuara, nga 27 raste shkuam në 835

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim online me disa mjekë lidhur me situatën e pandemisë në vend. Gjatë fjalës së tij, mjeku Petrit...

Nesër mot me diell, temperatura maksimale deri 19 gradë

Ditë e bukur me diell mbizotëroi në vend, por dhe me mjegull të mëngjesit përgjatë luginave. Ditën e enjte moti parashikohet i kthjellët me vranësira...

Kosovë, mbi 700 raste të reja me Covid-19

Në Kosovë situata epidemiologjike vazhdon të mos ketë ndryshime, pasi autoritetet regjistrojnë me qindra raste të të infektuarve në baza ditore. Të mërkurën Instituti Kombëtar...

Me COVID e shkeli çdo rregull/Braçe për Kryemadhin: Kodi Penal parashikon burg

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka drejtuar gishtin ndaj kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, lidhur me ndryshimin e sjelljes së saj ndaj virusit. Teksa ka qenë...