E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Urdhri për deputetët/ Më 29 shkurt Kongresi i PS

Kongresi i Partisë Socialiste do të mbahet në datën 29 shkurt. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së PS, e cila ishte e fundit për këtë vit. Gjatë mbledhjes është diskutuar edhe për emrat qark më qark për kryetarët e degëve. Sipas burimeve, mësohet se janë propozuar nga dy emra. Mbledhja e Kryesisë vjen një ditë pasi Rama bëri bilancin e punës së qeverisë.

Dje Rama mblodhi kabinetin qeveritar, për të bërë një bilanc të punës së 6 muajve të fundit të vitit, si dhe për të disktutuar masat që do të merren për të përballuar pasojat e tërmetit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...