E diel, 27 Shtator, 2020
13 C
Tirana

Vuçiç: Kurti ma ofendoi vajzën, prandaj nuk më do përballë në tavolinë

Më të lexuarat

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha”, Rama i përgjigjet Berishës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Sali Berishës, se kreu i qeverisë hoqi dorë nga kandidimi në Durrës pasi mori vesh se...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

Vajza e Sabianit pozon topless, e fotografon i ati

Vajza e këngëtarit të njohur Sabiani, Keisi Medini, ka publikuar së fundmi disa foto e shtrirë në krevat dhe duke pozuar topless. E menjëherë pas...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

U gjet pranë nënës së vdekur, ja si është gjendja e 10-vjeçares në Pogradec

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë në Pogradec. Fëmija i gjetur pranë nënës është vajzë rreth 10 vjeç. Ajo ndodhet në gjendje...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në një konferencë të organizuar nga EastWest Instute, ka prezantuar parimet e tij për dialogun Kosovë-Serbi.

Kreu i Vetëvendosjes i cili pritet që të jetë edhe kryeministër i Kosovës, ka thënë se Vuçiç nuk do të jetë pjesë e tryezave të diskutimeve Kosovë-Serbi, meqë s’do të ketë dialog mes dy shteteve në nivel presidentësh.

E këtyre deklarimeve të Kurtit u është përgjigjur sot nga Beogradi, kreu i shtetit serb, Aleksandar Vuçiç, duke thënë se tashmë kreu i VV’së ka filluar që të përzihet edhe në çështje të brendshme të politikës së Serbisë, duke treguar se kush duhet të përfaqësojë Beogradin në bisedime.

Presidenti serb në mënyrë ironike ka thënë se “është një gjë e mirë që Kurti ka filluar të merret edhe me çështje organizative se kush duhet të udhëheqë delegacionin tonë në dialog”.

Vuçiç thotë se është mirë që Bashkimi Evropian mund të shohë faktin se Kurti dëshiron të vendosë se kush do të negociojë në bisedimet për normalizimin e raporteve.

Në vijim Kreu i Shtetit serb ka thënë se Kurti e ka problem çështjen se si do të përballen, pas deklaratave që kreu i Vetëvendosjes i kishte bërë për vajzën e Vuçiç-it.

Lexo edhe :   Bashkimi Evropian fton Kosovën dhe Serbinë për dialog në Bruksel

“Ai e ofendoi vajzën time të mitur, kështu që tashmë ai e pyet veten se si do t’i kundërpërgjigjem, duke mos qenë i sigurt se si do të mund të shkonte një takim i mundshëm”, ka thënë Vuçiç gjatë një vizite në një bazë ushtarake sot.

Ndër të tjera, Vuçiç ka pohuar se si në Serbi, ashtu edhe në Kosovë ekziston një fushatë shumë e egër që për target ka vetë kreun e shtetit serb.

Lexo edhe :   Spanja: Në gjendjen aktuale, nuk ndryshojmë qëndrim për pavarësinë e Kosovës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje vitin e kaluar derisa ishte duke komentuar takimet e shpeshta mes Thaçit dhe Vuçiç-it, kishte thënë në formë ironike se tashmë ka mbetur vetëm që djali i Thaçit të martohet me vajzën e Vuçiç-it.

E për këto deklarata atë kohë kishte reaguar ashpër Vuçiç, duke qenë se vajza e tij në kohë kur kishte folur Kurti kishte qenë e mitur.

Por Kurti në një intervistë të më vonshme ka sqaruar që nuk e ka ditur fare që Vuçiç ka një vajzë. /GazetaExpress

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...