E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Vlorë/ Në survejim prej kohësh, shkatërrohet rrjeti i organizuar kriminal

Një aksion ‘blic’ anti-droge është zhvilluar mëngjesin e sotëm në Vlorë, ku kanë rënë në prangat e policisë rreth 30 persona. Këta shtetas akuzohen për ‘trafikim të lëndëve narkotike’ dhe ‘kultivim’.

Burimet paraprake thonë se rrjeti ka qenë në survejim prej disa kohësh, dhe policia lokale ka arritur të sekuestrojë një sasi të konsiderueshme kanabis.

Sakaq, operacioni vijon ende në kontrollin e disa bazave dhe banesave, në të cilat policia lokale dyshon se mund të gjej elementë që ndihmojnë hetimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...