E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

aksion

Aksion në gjithë Shqipërinë, 23 të arrestuar/ Sekuestrohen armë e lëndë narkotike (VIDEO)

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë vënë në pranga 23 shtetas, për vepra të ndryshme penale. 6 janë proceduar penalisht...

Policia e Shtetit/ Arrestohen 21 persona, sekuestrohet municion luftarak dhe drogë

Policia e Shtetit bën me dije se në kuadër të operacionit të zhvilluar për parandalimin e dhe goditjen e veprimtarisë kriminale janë vënë në...

Policia aksion në Fier/ Konfiskon 4 apartamente dhe 1 automjet me vlerë 200 mijë euro

Policia ka konfiskuar katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro, që janë përfituar nga veprimtaria kriminale e tre shtetasve, në...

Tatimet fillojnë aksionin në plazhe, çfarë duhet të keni kujdes

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se ka nisur zbatimin e planit të masave për Sezonin Turistik 2020. Ky plan synon informimin dhe ndërgjegjësimin...

Policia në aksion, 7 persona përfundojnë në pranga

Policia e Tiranës ka arrestuar në 24 orët e fundit 7 persona, dy prej të cilëve ishin shpallur në kërkim. Shërbimet e Seksionit për Hetimin...

IKMT nis shembjet në Velipojë, pronarët përplasen me policinë (VIDEO)

Në kohën kur IKMT vijon aksionin për prishjen e ndërtesave në bregdet, banorët dhe pronarët e bizneseve në Velipojë janë përplasur me policinë. Sikundër duket...

VIDEO/ Aksioni masiv në Këlcyrë, policia kontroll nga toka dhe 3 dronë nga ajri

Policia ka zhvilluar sot një kontroll masiv në zonën e Këlcyrës, në kuadër të operacionit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Gjatë kontrollit të...

Arrestohen dhe gjobiten drejtuesit e mjeteve, Policia Rrugore “bën namin” gjatë javës

Policia Rrugore në Tiranë ka organizuar këtë javë kontrolle të dedikuara ndaj mjeteve dhe shkeljeve, që janë evidentuar si rrezik potencial për sigurinë në...

Policia dhe IKMT aksion në Vlorë, gjobiten me 40 milionë lekë dy subjekte

Dy subjekte të impiantit të përpunimit të inerteve janë gjobitur me 40 milionë lekë gjobë nga IKMT, pasi akuzohen për krim ndaj mjedisit. Policia në...

Policia publikon pamjet nga aksioni i madh në Krujë, ja çfarë zbuluan dronët

Një aksion i madh anti-droge është zhvilluar nga policia në qytetin e Krujës. Policia e Krujës, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës dhe FNSH...

Të fundit

Shtohen tensionet/ Erdogan ashpërson tonet: Armenia shtet hajdut, ata që e mbështesin do të japin llogari

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka paralajmëruar Armeninë se do të japë llogari për luftën ndaj Azerbajxhanit. Teksa ka marrë fjalën në parlament,...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, autoritetet ngrenë alarmin për vullkan

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Por frika është shtuar edhe më tej pas alarmit për vullkan. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.2...

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...