E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Ecte me 156 km në orë, ja çfarë vendimi është dhënë për Mesut Ozilin

Jo vetëm që nuk po shfaqet në fushë, por nuk kanë të ndalur edhe problemet me drejtësinë. I refohemi futbollistit të Arsenalit, Mesut Ozil, i cili është detyruar të paguajë një gjobë prej 1300 eurosh, pasi kapur në tejkalim shpejtësie në 2 korrik të këtij viti. Mesfushori gjerman kërkoi nga një gjykatë britanike që të mos i hiqej licenca.

Ozil është ndaluar nga policia rrugore në muajin korrik, teksa po i jepte automjetit të tij me shpejtësi 156 km/h. Por ai u justifikua se ngatërroi njësitë e shpejtësisë milje për orë (mph) me km/h. Prej 6 muajsh, Ozil nuk po luan fare, teksa është lënë mënjanë nga trajneri Arteta për shkak të mosmarrëveshjeve me Arsenalin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ U ndërtua për 8 vite: Del në shitje shtëpia më e madhe në botë, ja çmimi

Pas një dekade në ndërtim, shtëpia më e madhe në botë është në shitje. 340 milionë dollarë është vlera e rezidencës gjigante 105.000 metra...

Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Nen ndikimin e madh te Venusit ju do i jepni me shume prioritet se kurrë me pare jetës ne çift. Do ndiheni mire pranë...

Rama: 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar kundër koronavirusit

Kryeministri Edi Rama, shprehet se deri më tani 369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19, kanë marrë dozën e...

Dy gjela nuk mund të këndojnë majë të të njëjtit pleh

Nga: Astrit Patozi SPAK-u mund të jepte një kontribut të madh për interesin publik, që mund të shërbente sadopak edhe për zgjedhjet e 25 prillit. Mjafton...

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...