E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

VIDEO/ Grabitja në Korçë, kamerat zbulojnë autorin

Kamerat e sigurisë kanë zbuluar autorin e grabitjes që ndodhi sot në Korçë. Siç duket në pamje, autori është veshur me të zeza dhe hyn në pikën e Western Union në lagjen 10 për të grabitur, ndërsa ën dorë mban një mjet që ngjason me thikë.

Më pas ai futet brenda dyqanit, ndërsa në video duket mjaft i qetë. Ai ka dalë pas disa minutash, ndërsa ky moment nuk shfaqet në videon e publikuar nga BalkanWeb.

Sipas Policisë, autori ishte i maskuar dhe ka kërcënuar me thikë punonjësen duke marrë një shumë parash.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...